Bağımlılık

Evlilikte Birbirinize Bağımlı mısınız? Yoksa Bağlı mı?
Bağlı olma durumu ile bağımlı olma durumu birbirine çok karılıştırılan iki kavram. Zannettiğiniz şey bağlıyım. Oysa gerçek, bir bağımlı olduğunuzdur. Bu nasıl olur. Biz evlendik ve herşeyi birlikte yapıyoruz.

  • Birlikte yemek yapıyoruz
  • Birlikte uyuyuruz
  • Birlikte kahvaltı ediyoruz
  • Birlikte eğleniyoruz
  • Birlikte temizlik yapıyoruz.
  • Birlikte para kazanıyoruz birlikte değerlendiriyoruz

Bun gibi bir çok madde ekleyebilirim. Bunun gibi maddeleri olayları nasıl yaşıyoruz belli mi? neden biliyor musunuz fark etmeden birbirinize bağımlı hale gelmiş olabilirsiniz. Buda bize karakterlerimize göre yaşantımızı nasıl yaşamamız gerektiği hakkında ip uçları verir.

peki ya bu bağımlılık bize ailemizden bulaştı ise. Aielemizle veya bizim vasiğliğinizi almış kişilerle genelde doğduğumuz andan belli bir yaşa kadar beraberiz. yada bizi büyüten kişilerin davranışlarını taklit ederek büyüyoruz. Bir süre sonra başka etmenler hayatımıza giriyor ancak hayatımızı kodlarken bu davranışlar yazılmış oluyor ve bir çok şeyi farkında olmadan bunun üstüne kurmuş oluyoruz. bir örnek sürekli anneyi aramak ve ondan direktifler alarak yaşamak . Evliklikte en büyük problem karşınıdaki eşinize bir durumu dayatmanızdır. Evlilikte ilişkiler karşıdaki insana bir şeyleri kabul ettirmeyi bıraktığınız zaman daha sağlıklı yürümeye başlar. hemen benim değidim olacak dediğiniz şeyi durdurum hemen anlarsınız. ancak öncesinde ne oluyorda karşımıdaki insana bunu diretiyoruz. yaşarken yazdığımız hayat kodlarımızdan.

dünyaya geldiğimiz andan itibaren yeni alınmış bir Akkıl telefon gibi veri toplamaya başlarız. ve bu verileri analiz ederek hayatımıza katarız beynin iki görevi vardır. Üremek ve Hayatta kalmak . büyürken başkası nasıl hayatta kalır derve hayatta olanlardan veri toplayıp bunları işlemeye başlar . bu veri en yakında ne varsa ona göre hazırlanır . tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi bir if else dögüsü çalıştırır. Eğer böyle ise bunu yap değilse bunu yap şeklindedir.

Evlikite göt göte süren ilişlerbir yerde patlamaya mahkumdur. cünkü bireysellikten ve özgürlükten uzak bir yere gider. 5 yıl sonra bir bakmışsınız.iki farklı karakter olmuş ve kimse birbiri ile konuşmuyor çcocujklşarınını hatrına bir aradalar . neden öylese? kötü etkilenmesinler diyip büsbürün etkilerler . bu zaman makinasını icat edip geçmişte kötü bir olayı durmaya çalışan adamın aslına bu kötü olaya kendisinin sebep olduğunu anlaması gibidir.

Hey

Comments are closed.