HAKKIMDA

"Gideceğin yoldan eminsen, engeller 'dinlenme noktan' olmaktan öteye geçemez."

Paulo Coelho

Hikâyem

Ne yapıyorum

1996 yılından beri bilgisayar ve yazılım teknolojileri üzerine çalışıyorum. Bilgisayarlar ve sistemlerini kuruyor, tasarlıyor, birbirleri ile ilişki içinde olmalarını sağlıyorum. Bilgisayara girilen ve onların topladığı verileri analiz ediyorum. Veriyi anlıyorum. Tıkanıkları bulup onları iyileştiriyorum.  Raporluyorum

Veri Topluyorum

Hayatımızım büyük bir kısmı veriden oluşuyor. Teknolojinin hayatımızın içine büyük ölçüde girmesinden sonra her yerden veri topladığımızın fark etmeye başladık. Bu veriyi analiz edip küçülterek anlamlı hale getiriyorum

Tasarlıyorum

Çocukluğumdan beri bir şeyler tasarlamaya ilgim var. Çizim yapmak, karalamak, farklı ve renkli tasarımlar ortaya çıkarmak bana çok keyif veriyor. Bilgisayarlarla çalışıyor olmam tasarım konusunda kendimi geliştirmemi sağladı. farklı bakış açıları ve hız her zaman önceliğim oldu. ilk  başta Wordpress üzerinde hazır temalılar  kullanarak   basit ve verimli çalışan tasarımı ile uğraştım.  Artık bir şeyler değiştirmenin zamanı Bundan sonrası için farklı alanlarda da tasarım yapacağım.

Kişisel Gelişim

Hayatımızı   kendimiz tasarlıyoruz

“Dünyayı değiştirmek istiyorsan önce kendinden başla.”

Yaşamımda, yaptığım işte, yapış şeklimde değişimler yaşadım. Bendeki bu değişim çevremdekileri de etkilemeye ve değiştirmeye başladı. Bunu gözlemlerken yaşadıklarım beni çok etkiledi. Eğitimini alarak, yaşam koçluğu yapmaya karar verdim.  2016 başında beri bu işi profesyonel olarak yapıyorum.

 Ne yapmak istiyorum?

Hayatlarınıza dokunabilir miyim?

Doğduğumuz andan itibaren veri topluyoruz ve bu veriden elde ettiklerimiz ile bir yaşantı oluşturuyoruz. Tıpkı bir bilgisayar programın kodlanması gibi kendi yaşantımızı kodluyoruz. Bütün öğrendiklerimizle hayat programımızı yazıyoruz.  Belli bir yere geldi ve binlerce döngüde çalışıyor. Peki, bu program tam olarak istediğimiz gibi çalışıyor mu?

Belki de birçoğumuz programı tam istediğimiz gibi yazılmadığının hissediyoruz ve bunu nasıl yeniden yazacağımızı yani hayatımızı nasıl değiştireceğimizi, yaşarken önünüze çıkan engelleri nasıl aşacağımızı düşünüyoruz.

Yapmak istediğim; Hayatınıza bir anlamda bir dokunuş yapmaktır. Hayat yolculuğunuzda sizinle yürüyerek, yolunuzu aydınlatıp nereye bastığınızı görmenizi sağlamak. Nereye basmanız gerektiğine ve nasıl basacağınıza karar verecek olan sizsiniz. Artık nasıl bir program yazacağınızı biliyor olacaksınız.

Nasıl yapacağım?

Ben bu kodladığımız yaşam programını baştan inceleyip, yeniden yazmaya başlayanlardanım.

Bunu yaparken yaşadıklarımı, deneyimlediklerimi, olaylara bakış açımı, duraklamalarımı duygularımı bu web sitesinden sizlerle paylaşacağım. Kendimi gelişimimi gözlemlerken ve kendimi değiştirmeye çalışırken. Sizin de yolunuzu aydınlatmaya katkıda bulunmak istiyorum

Belki de yaşadıklarınızın bir benzerini benim yolumu izleyerek siz de gözlemleyebileceksiniz.

Hayatımızı kodlayarak programlarken yazdığımız kodları değiştirebilir miyiz?  Evet. Kodu yazan biz isek değiştirecek olan da biziz.

Teşekkür ederim.

"He ne oluyorsa yeni bir başlangıç içindir. Ve yeni başlangıçların sancılı olması, sonu gelmişin sancılı olmasından iyidir."

Pelin Narin TEKİNSOY